O Firmie · Weterynaria · Kontakt · Galeria · Linki Październik 16 2019 15:16:28
Nawigacja
O Firmie
Weterynaria
Kontakt
Hotel Dla Zwierząt
Gabinet Weterynaryjny ZARZECZE
Komis Dla Dzieci
Stowarzyszenie Nadir
Księgowość
Artykuły
Galeria
Linki
Stowarzyszenie Nadir
Stowarzyszenie NADIR powstało w Katowicach 10 stycznia 2008r. W Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowane zostało 29 lipca 2008r.
pod nr 0000310841. Stowarzyszenie założyła grupa 15 osób które chciały pomagać pani Elżbiecie Makowskiej
w opiece nad jej psami. Nazwa upamiętnia jednego
z jej psów, Nadira, który nie przeżył narkozy przy zabiegu kastracji. Pani Makowska to emerytka, która całe swoje życie poświęciła zwierzętom. Ponad 10 lat temu w Balcerowie pod Skierniewicami założyła prywatne przytulisko dla bezpańskich psów. Niestety, koszty utrzymania gromady ponad trzydziestu zwierzaków przerosły jej możliwości. Kilka lat temu Pani Izabela znalazła w internecie jej apel o pomoc. Wysłała jej paczkę z rzeczami dla zwierząt i tak rozpoczęła się ich znajomość. Teraz Nadir stara się
o oddział w Chrzanowie, mamy szczere nadzieje, że rozszerzymy swoje horyzonty i będziemy pomagać tam gdzie to tylko jest możliwe. Obecnie NADIR działa według dokumentów sądowych na terenie Katowic ale w rzeczywistości wszędzie tam, gdzie jest taka konieczność.

Dlaczego NADIR?
Jesteśmy po to, żeby pomagać bezbronnym, samotnym i cierpiącym zwierzętom. Każde zwierze zasługuje na miłość i czeka na swojego właściciela. Nie skreślamy tych nieco mniej atrakcyjnych ,kalekich i starych, one tak samo czują i kochają. Chcemy aby każde z naszych zwierzaków doznało odrobiny czułości, chcemy żeby każdy chory wyzdrowiał i cieszył się życiem. Mimo naszych ogromnych chęci i walki
o życie zwierząt bez pieniędzy nie możemy im zapewnić szybkiego powrotu do zdrowia. Istniejemy dzięki WAM - ludziom dobrej woli, którzy ofiarowują nam darowizny pieniężne ( na leczenie zwierząt, leki, karmę, środki pielęgnacyjne ) oraz rzeczowe. My sami nie czerpiemy z tego korzyści, dla nas się liczą tylko nasi podopieczni. Nadir to młode Stowarzyszenie, środki uzbierane na leczenie zwierząt są zawsze przeznaczane na zwierzęta. Stowarzyszenie nie posiada jeszcze statutu Organizacji Pożytku Publicznego, co znacznie utrudnia nam pozyskiwanie środków (1% podatku). Nadir stara się jak najoszczędniej gospodarować datkami. Reklama itp. to dodatkowe koszty, środki te wolimy przeznaczyć na pomoc naszym podopiecznym. Nadwyżki ze zbiórek przeznaczane będą na nagłe wypadki lub w przypadku braków zostaną przeksięgowane na kasy kastracyjne (psów lub kotów). Nie chcemy natomiast oszczędzać na leczeniu zwierząt. Już nieraz przekonaliśmy się, że zła diagnoza i nieprawidłowy tok leczenia to niepotrzebnie wydane pieniądze oraz dodatkowe cierpienie zwierząt, a na to nie chcemy pozwolić.

Działamy: na terenie Chrzanowa i Trzebini oraz województwa śląskiego, a także w miarę możliwości tam, gdzie potrzebna jest pomoc.


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Razor 2 modified and ported for PHP-Fusion by KOLUMB   Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license. 38,117 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie